Pomoc - optotelekomunikacja

Dlaczego światłowody?
Światłowody to obecnie najbezpieczniejsze, najbardziej niezawodne i dające największe możliwości medium transmisyjne. Czytaj więcej...

Kolorystyka włókien podczas spawania światłowodów ma istotne znaczenie. Istnieje kilka standardów dzięki którym rozpoznajemy kolejność włókien. Do najważniejszych należą: Telefonica, OTO, OPGW-DRAKA.
Tabela z kolorystyką włókien w kablach światłowodowych
.
Formalne zatwierdzenie w grudniu 2009 r. specyfikacji dotyczącej współpracy laserowych źródeł światła VCSEL z wielomodowymi włóknami klasy OM3 i OM4 stało się kamieniem milowym zmieniającym zasady wdrażania okablowania optycznego w sieciach LAN i centrach danych. Włókna multimodowe - parzepustowości.
Montaż kabli światłowodowych w kanalizacji polega na ich wdmuchiwaniu. Jest to metoda oparta na zjawisku poduszki powietrznej wytwarzanej przez sprężone powietrze, dzięki której rurka lub kabel są unoszone wewnątrz rury transportowej. Wprowadzanie rurki/kabla odbywa się z pomocą podajników mechanicznych. Wdmuchiwanie kabli - teoria.
Kable przeznaczone są do transmisji na duże odległości analogowych i cyfrowych sygnałów w całym paśmie optycznym, wykorzystania w rozległych i lokalnych sieciach telekomunikacyjnych w dowolnej konfiguracji przestrzennej. Nadają się do stosowania w pierwotnej i wtórnej kanalizacji kablowej. Mogą byd układane w pobliżu linii wysokiego napięcia.
Kabel Z-XOTKtsd
Zaufali nam