Telefon: +48 663 266 416

Godziny pracy: pn-pt 8.00 - 16.00

Pomiary transmisyjne światłowodów

Wykonujemy pomiary włókien światłowodowych metodą transmisyjną. Realizujemy pomiary miernikiem mocy marki OLP-55.

Zamów usługę pomiaru transmisyjnego

Skorzystaj z profesjonalnej usługi pomiaru transmisji światłowodu. Przejdź do formularza i zamów usługę.

Wykonując pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy należy pamiętać o kalibracji źródła światła oraz miernika mocy.

Wykonujemy pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy. Realizujemy pomiary miernikiem OLP-55 w oknach 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm 1625nm. Wyniki pomiarów tłumienności przygotowujemy wraz z dokumentacją zawierającą pomiary światłowodów wykonane reflektometrem OTDR. Zestawienie wyników prezentujemy w specjalnie przygotowanych tabelach i formularzach pomiarowych. Podczas pomiarów możemy stwierdzić awarię linii, którą możemy naprawić wykonując usługę spawania światłowodu.

  Pomiary transmisyjne światłowodów

Warto zamówić usługę pomiarów mocy właśnie u nas ponieważ:

  • - posiadam 10-cio letnie doświadczenie w branży,
  • - potrafię analizować i interpretować wyniki pomiarów,
  • - pracujemy na markowych urządzeniach jak OLP-55 marki JDSU,
  • - wykonujemy pomiary multimodów MM dla fali 850nm i 1300 nm,
  • - wykonujemy pomiary jednomodów SM dla fali 1310nm, 1550 nm i 1625nm,
  • - pracujemy na terenie całego kraju,
  • - możemy pracować poza granicami Polski,
  • - jesteśmy do dyspozycji  7 dni w tygodniu 24h,
  • - stałych klientów obsługujemy priorytetowo,
  • __
Warto wiedzieć...

Miernik mocy optycznej do pomiarów transmisyjnych

Optyczny miernik mocy (OPM) jest urządzeniem służącym do pomiaru siły sygnału optycznego. Termin odnosi się zwykle do urządzenia testującego średnią moc w światłowodach telekomunikacyjnych. W zastosowaniach telekomunikacyjnych pomiary transmisyjne pełnią rolę drugorzędną. Ich zadaniem jest sprawdzenie poprawności pomiarów metodą OTDR oraz ewentualna weryfikacja tłumienności całkowitej. Wynika to z tego, iż pomiar tłumienia na całej długości odcinka za pomocą reflektometru jest utrudniony. Wynika to z występowania stref martwych złączek. Należy również pamiętać, że przy pomiarze OTDR sumowaniu poddawane są także pół złączki pomiarowe. Są to pół złączki należące do włókna rozbiegowego.

W pomiarach transmisyjnych światłowodów miernikiem mocy mniejszych sieci LAN częstokroć odchodzi się od zbierania reflektogramów.

Czy jest to słuszne, pozostawiam pod rozwagę i analizę. Dzieje się tak zwłaszcza przy włóknach wielomodowych. Tu przede wszystkim liczy się zdolność traktu do przekazania odpowiedniej mocy optycznej do odbiornika. Istotny jest też zapas związany z eksploatacją i starzeniem się podzespołów. Wyspecjalizowane mierniki mocy optycznej noszą nazwę testerów, a zadanie operatora sprowadza się do do wybrania parametrów danego standardu (np. Ethernet 10Mb/s lub Ethernet 100Mb/s) i odczytaniu czy odcinek jest "pass" czy "fail". Pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy mają również funkcję kontrolną. Ich wtórnym zadaniem jest weryfikacja poprawnej kolejności pospawanych włókien w kablu światłowodowym. Dzięki pomiarom transmisyjnym możemy wyeliminować błędy związane z zamianą włókien. Wyniki pomiarów mocy otrzymujemy w jednostkach dB (decybel) lub dBm (decybel w odniesieniu do jednego mW).