Telefon: +48 663 266 416

Godziny pracy: pn-pt 8.00 - 16.00

Pomiary transmisyjne światłowodów

Wykonujemy pomiary włókien światłowodowych metodą transmisyjną. Realizujemy pomiary miernikiem mocy marki OLP-55.

Zamów usługę pomiaru transmisyjnego

Skorzystaj z profesjonalnej usługi pomiaru transmisji światłowodu. Przejdź do formularza i zamów usługę.

Wykonując pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy należy pamiętać o kalibracji źródła światła oraz miernika mocy.

Wykonujemy pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy. Realizujemy pomiary miernikiem OLP-55 w oknach 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm 1625nm. Wyniki pomiarów tłumienności przygotowujemy wraz z dokumentacją zawierającą pomiary światłowodów wykonane reflektometrem OTDR. Zestawienie wyników prezentujemy w specjalnie przygotowanych tabelach i formularzach pomiarowych. Podczas pomiarów możemy stwierdzić awarię linii, którą możemy naprawić wykonując usługę spawania światłowodu.

 

Warto zamówić usługę pomiarów mocy właśnie u nas ponieważ:

  • - posiadam 10-cio letnie doświadczenie w branży,
  • - potrafię analizować i interpretować wyniki pomiarów,
  • - pracujemy na markowych urządzeniach jak OLP-55 marki JDSU,
  • - wykonujemy pomiary multimodów MM dla fali 850nm i 1300 nm,
  • - wykonujemy pomiary jednomodów SM dla fali 1310nm, 1550 nm i 1625nm,
  • - pracujemy na terenie całego kraju,
  • - możemy pracować poza granicami Polski,
  • - jesteśmy do dyspozycji  7 dni w tygodniu 24h,
  • - stałych klientów obsługujemy priorytetowo,
Warto wiedzieć...

Miernik mocy optycznej do pomiarów transmisyjnych

Optyczny miernik mocy (OPM) jest urządzeniem służącym do pomiaru siły sygnału optycznego. Termin odnosi się zwykle do urządzenia testującego średnią moc w światłowodach telekomunikacyjnych. W zastosowaniach telekomunikacyjnych pomiary transmisyjne pełnią rolę drugorzędną. Ich zadaniem jest sprawdzenie poprawności pomiarów metodą OTDR oraz ewentualna weryfikacja tłumienności całkowitej. Wynika to z tego, iż pomiar tłumienia na całej długości odcinka za pomocą reflektometru jest utrudniony. Wynika to z występowania stref martwych złączek. Należy również pamiętać, że przy pomiarze OTDR sumowaniu poddawane są także pół złączki pomiarowe. Są to pół złączki należące do włókna rozbiegowego.

W pomiarach transmisyjnych światłowodów miernikiem mocy mniejszych sieci LAN częstokroć odchodzi się od zbierania reflektogramów.

Czy jest to słuszne, pozostawiam pod rozwagę i analizę. Dzieje się tak zwłaszcza przy włóknach wielomodowych. Tu przede wszystkim liczy się zdolność traktu do przekazania odpowiedniej mocy optycznej do odbiornika. Istotny jest też zapas związany z eksploatacją i starzeniem się podzespołów. Wyspecjalizowane mierniki mocy optycznej noszą nazwę testerów, a zadanie operatora sprowadza się do do wybrania parametrów danego standardu (np. Ethernet 10Mb/s lub Ethernet 100Mb/s) i odczytaniu czy odcinek jest "pass" czy "fail". Pomiary transmisyjne światłowodów miernikiem mocy mają również funkcję kontrolną. Ich wtórnym zadaniem jest weryfikacja poprawnej kolejności pospawanych włókien w kablu światłowodowym. Dzięki pomiarom transmisyjnym możemy wyeliminować błędy związane z zamianą włókien. Wyniki pomiarów mocy otrzymujemy w jednostkach dB (decybel) lub dBm (decybel w odniesieniu do jednego mW).